“Yilning eng faol jurnalisti” respublika tanlovi g‘olib va sovrindorlari ro‘yxati

2019-08-12T11:50:18+05:0026 June, 2019|Umumiy yangiliklar|
1. Abduraimova Nargul, O‘zbekiston milliy axborot agentligi sharhlovchisi Ijtimoiy-iqtisodiy, ma’naviy hayotimizdagi o‘zgarishlar keng yoritilgan tahliliy turkum materiallari uchun
2. Alimardonov Asliddin“XXI asr” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharririning birinchi o‘rinbosari Ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar va siyosiy partiyalar faoliyatiga oid turkum materiallari uchun
3. Yevstifeyeva Yelena,“Poytaxt” radiosi muharriri

Yangilanishlar jarayonining ijtimoiy ahamiyati haqida tayyorlangan turkum materiallari uchun
4. Karimova Navbahor,“O‘zbekiston 24” telekanali katta muharriri Islohotlar jarayonlari, mamlakati-mizning xorijiy davlatlar bilan aloqalarini rivojlantirishga doir turkum ko‘rsatuvlari uchun
5. Nizayev Temur,“Pravda Vostoka” gazetasi bo‘lim mudiri

Ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarning mazmun-mohiyatini hamda aholi turmush darajasini oshirishga qaratilgan tahliliy materiallari uchun
6. Raxmatullayev Toshpo‘lat,“nuz.uz” saytining Samarqand viloyati muxbiri Davlat hokimiyati va boshqaruvi organlari faoliyati ochiqligini ta’minlash, aholi turmush darajasini oshirishga qaratilgan tahliliy materiallari uchun
7. Toshmatov AzamatjonAndijonnoma” va “Andijanskaya pravda” gazetalari fotomuxbiri Mamlakatni modernizatsiyalash va yangilash jarayonlari hamda muhim ijtimoiy-siyosiy va ijtimoiy-iqtisodiy hodisalar aks etgan fotomateriallari uchun
8. Umarova Nargiza,“Yoshlar ovozi” gazetasi loyiha koordinatori

 

 

Jamiyat hayotining barcha sohalarida amalga oshirilayotgan demokratik o‘zgarishlar tahliliy yoritilgan materiallari uchun
9. Xusanova Gulnoza,UzReport TV telekanali muharriri O‘zbekistonning jahon hamjamiya-tidagi o‘rni va nufuzini yanada oshirish, xorijlik ekspertlarning yangilanish jarayonlarni borasidagi qarashlari aks etgan turkum ko‘rsatuv va intervyulari uchun
10. Yakudayeva Go‘zal,Qoraqalpog‘iston Respublikasi teleradiokompaniyasi radiokanali katta muharriri Qoraqalpog‘iston Respublikasining Mo‘ynoq tumanida amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy o‘zgarishlar jarayoni va Orol muammosini bartaraf etishga bag‘ishlangan turkum eshittirishlari uchun
11. Abduvaliyev Azizbek “daryo.uz” saytining Namangan viloyati muxbiri
12. Avezov Amrullo “Ovozi tojik” gazetasining Buxoro viloyati bo‘yicha muxbiri; 
13. Ahmadaliyev To‘lqin “Sirdarinskaya pravda” gazetasi bo‘lim mudiri(Sirdaryo viloyati)
14. Bayturayeva Guljamal “Nurlы jol” gazetasi katta muxbiri
15. Levchenko Sergey “Narodnoye slovo” gazetasi bo‘lim mudiri
16. Mahmadaliyev Erkin “Termiz oqshomi” gazetasi muxbiri (Surxondaryo viloyati)
17. Mirzaqulov Ravshan “Toshkent haqiqati” va “Tashkentskaya pravda” gazetalari fotomuxbiri
18. Olimov Jahongir  “O‘zbekiston Elektron OAV Milliy assotsiatsiyasi “Zamon” axborot dasturi muharrir-boshlovchisi
19. Sagdullayeva Dildora “Yoshlar” TRK katta muharriri
20. Raxmonqulova Xolnisa “Jizzax haqiqati” gazetasi muxbiri
21. To‘xtamatov Shohsulton “Davr ovozi” gazetasi muxbiri (Farg‘ona viloyati)
22. Qosimov Xolboy “Bulung‘ur hayoti” gazetasi muxbiri (Samarqand viloyati)
23. Egamov Nuriddin “Barkamol avlod” gazetasi mas’ul kotibi(Qashqadaryo viloyati)
24. Xoshimova Hilola “O’zbekiston” radiokanali sharhlovchisi
55. Yunusova Gulandom Navoiy viloyati TRK muharriri