Т А Б Р И К Л А Й М И З !

2020-08-28T07:35:19+05:0028 Avgust, 2020|Умумий янгиликлар|

Ўзбекистон Республикаси Президенти мамлакатимиз мустақиллигининг йигирма тўққиз йиллиги муносабати билан фан, таълим, адабиёт, маданият, санъат ва оммавий ахборот воситалари соҳалари ходимларидан бир гуруҳини давлатмиизнинг юксак мукофотлари билан тақдирлаш тўғрисида Фармон қабул қилди. Мукофотланганлар орасида журналистика соҳасида самарали фаолият олиб бораётган касбдошларимиз ҳам бор. Биз барча мукофотланганларни чин дилдан муборакбод этамиз.

“Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган маданият ходими” фахрий унвони

  1. Дўстмуҳамедов Хуршид Набиевич – Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси, Ўзбекистон Журналистлари ижодий уюшмаси аъзоси, ёзувчи, публицист

“Эл-юрт ҳурмати” ордени

  1. Азимов Усмонқул (Усмон Азим) – Ўзбек Миллий академик драма театри адабий бўлими мудири
  2. Эгамназаров Алиназар Имомназарович – Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси, Ўзбекистон Журналистлари ижодий уюшмаси аъзоси, публицист

“Фидокорона хизматлари учун” ордени

  1. Аъзамов Эркин Нормаматович (Эркин Аъзам) – “Тафаккур” журнали бош муҳаррири, Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси аъзоси, ёзувчи

“Меҳнат шуҳрати” ордени

  1. Дониёров Салим Мусурмонович – “Янги Ўзбекистон” ва “Правда Востока” газеталари таҳририяти бош муҳаррири
  2. Қосимов Баҳодир Ўринбоевич – “Миллий” телеканали кино ва дубляж бўлими бошлиғи
  3. Муллабоев Тоир Собирович – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси “Yoshlar” телерадиоканали” акциядорлик жамияти қошидаги “Bolajon” телеканали муҳаррири
  4. Муҳамедова Мапура Насриддиновна – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси фахрийси
  5. Раҳимбоева Қутлибека – “Саодат” журнали бўлим мудири, Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси аъзоси, шоир
  6. Умиров Сайди – Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети халқаро журналистика факультети аудиовизуал журналистика кафедраси доценти
  7. Уразимбетов Низаматдин Тажитдинович – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси “Respublika teleradiomarkazi” давлат унитар корхонаси Нукус филиали телерадиомаркази олий тоифали телеоператори

 

“Дўстлик” ордени

  1. Алижонов Соҳибжон Назиржонович – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси “Ахборот-таҳлил мультимедиа маркази” давлат муассасаси директори
  2. Тўхтаев Тўхтамиш Давлатович – “Овози тожик” газетаси таҳририяти бўлим муҳаррири, Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси аъзоси, шоир
  3. Ҳасанова Сайёра Салаевна – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси Хоразм вилояти телерадиокомпанияси “Воҳа” тезкор ахборот гуруҳи катта муҳаррири
  4. Эрматов Ҳусан Тоҳирович – “Ishonch” ва “Ishonch-Доверие” газеталари бош муҳаррири

“Содиқ хизматлари учун” медали

  1. Илёсов Васил Ғайбуллаевич – “Жиззах ҳақиқати” – “Джизакская правда” газеталари таҳририяти бўлим муҳаррири
  2. Маткаримов Салимжон Ибодуллаевич – Ахборот ва оммавий коммуникациялар агенлиги Оммавий коммуникациялар масалалари бўйича маркази республика телерадиоэшиттиришлари мониторинги бўлими бошлиғи
  3. Мирзаев Манучеҳр Бобораҳимович – Самарқанд вилояти ҳокимлиги ахборот хизмати раҳбари
  4. Раҳимжонов Ифтихор Тўхтамуродович – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси “O‘zbekiston” телерадиоканали” давлат унитар корхонаси режиссёри
  5. Тўхташев Жамолиддин Қурбонович – “Халқ сўзи” ва “Народное слово” газеталари бош муҳаррирининг биринчи ўринбосари
  6. Усмонова Назокат Шавкатовна – Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги сиёсат ва янгиликлар таҳририяти бўлим мудири
  7. Шукуров Саидаҳмад Холдорович – “Андижоннома” ва “Андижанская правда” газеталари таҳририяти бош муҳаррири

“Соғлом турмуш” медали

  1. Ғозиев Абдулла Убайдуллаевич – “Шифокор ва ҳаёт” газетаси таҳририяти муҳаррири, Наманган вилояти

24.Якубова Марина Владимировна – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси “Sport” телерадиоканали” давлат унитар корхонаси “Болалар спорти, оммавий спорт ва халқ ўйинлари” бош муҳарририяти бўлим мудири

“Шуҳрат” медали

  1. Исоқов Саидакмалхон Бўстонбек ўғли – Фарғона вилояти “Рухсор ТВ” телеканали телеоператори
  2. Исломова Лобар Икромовна – “Anhor.uz” веб-сайти бош муҳаррири
  3. Қурбонов Ғолибназар Исомиддинович – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси “O‘zbekiston 24” телеканали “Таҳлилнома” ахборот-таҳлилий дастурлар бўлимининг биринчи тоифали муҳаррири
  4. Мўминов Давлатмурод Абдухалимович – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси “O‘zbekiston 24” телеканали бош муҳаррири
  5. Муродова Нозима Фахриддиновна – Ўзбекистон журналистика ва оммавий коммуникациялар университети илмий ишлар ва инновациялар бўйича проректори
  6. Олимова Юлдузхон Тўлахўжаевна – “Озод юрт тўлқинлари” масъулияти чекланган жамияти муассислигидаги “Менинг юртим” телеканали мухбири
  7. Сагатова Шаҳноза Мирзараҳимовна – ижтимоий тармоқлардаги “Bloger Shahnoza” саҳифаси бош муҳаррири (блогер)
  8. Сулаймонов Маъсуджон Мўминович – Ўзбекистон Миллий ахборот агентлигининг Фарғона вилояти бўйича шарҳловчиси
  9. Тўхтаева Зебо Исматуллаевна – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси “O‘zbekiston 24” телеканали биринчи тоифали муҳаррири
  10. Ҳайдарова Лобар Турдиевна – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси Қашқадарё вилояти телерадиокомпанияси ижодий муҳарририяти бош муҳаррири – радио гуруҳи раҳбари
  11. Ҳусанова Гулноза Турсунмуродовна – “UzReport TV” телеканали бош муҳаррири
  12. Шарипов Дилшод Шоҳиджонович – “Simple Networking Solutions” масъулияти чекланган жамияти муассислигидаги “Daryo.uz” интернет-нашри муҳаррири
  13. Шералиев Ғайрат Раҳматуллаевич – “Тошкент ҳақиқати” ва “Ташкентская правда” газеталари таҳририяти бош муҳаррири, Тошкент вилояти
  14. Юсупбоев Йўлдош Бозорбоевич – “Teleradiokompaniya Zo‘r” масъулияти чекланган жамияти дизайнери, Тошкент шаҳри

Барча ҳамкасбларимизни табриклаймиз!