O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining yigirma sakkiz yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, adabiyot, madaniyat va san’at sohalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

2019-08-29T06:30:01+00:0029 August, 2019|Umumiy yangiliklar|

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining

f a r m o n i

Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, xalqimiz madaniyati va ma’naviyatini yuksaltirish, milliy g‘oyani rivojlantirishga qo‘shgan munosib hissasi, yorqin iste’dodi va serqirra ijodi, ilmiy-innovatsion faoliyati, samarali xizmatlari, yosh avlodni ona yurtga muhabbat va sadoqat ruhida sog‘lom va barkamol etib tarbiyalash hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvonlar bilan taqdirlansin:

“O‘zbekiston Respublikasi xalq rassomi”

Tursunnazarov Yigitali Kamoliddin Behzod nomidagi milliy rassomlik va dizayn instituti professori, O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi

 

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiyi”

Turdiyeva Kavsar Sheraliyevna Toshkent pediatriya-tibbiyot instituti o‘zbek, rus va lotin tillari kafedrasi mudiri, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi”

Alimova Xalida Raufovna Jizzax viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori
Ismailov Zunnur Tursunovich M.M.Fedorovich nomidagi klinik sanatoriyasi rahbari, Toshkent shahri
Kim Vitaliy
Yakovlevich
Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Nukus filiali 1-jonlantirish bo‘limi mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi”

Ziyoyev Ural Abulqosimovich Oqdaryo tumani bolalar va o‘smirlar sport maktabi yunon-rum kurashi bo‘yicha katta murabbiyi, Samarqand viloyati
Mirzayev Abdirashid Chiroqchi tumanidagi “Abdirashid polvon Mirzayev” kurash klubi treneri, Qashqadaryo viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi”

Radzivil SvetlanaMixaylovna Yengil atletika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

Xalqimizning ilmiy-intellektual salohiyati va ma’naviyatini yuksaltirish, ta’lim, madaniyat, adabiyot, san’at, sog‘liqni saqlash, jismoniy tarbiya va sport sohalarini rivojlantirishdagi xizmatlari, Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, yurtimiz taraqqiyoti, tinchligi va barqarorligini ta’minlash ishiga qo‘shgan munosib hissasi hamda jamoatchilik ishlaridagi ko‘p yillik samarali ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Buyuk xizmatlari uchun” ordeni bilan

Yuldashev Baxadir “Diydor” teatr-studiyasi badiiy rahbari

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Yormatov Shermat O‘zbekiston davlat filarmoniyasi “Bulbulcha” bolalar xor va raqs jamoasi badiiy rahbari
Ismailov
Xashimjon
O‘zbek milliy maqom san’ati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli badiiy rahbari
Karimova Surayo Ubaydullayevna O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Abu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik instituti direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari
Rafikov Abzal
Azimovich
O‘zbekiston davlat akademik rus drama teatri aktyori
Siyayev Sagdulla O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi
Tuxtabayev Xudayberdi O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi
Yusupova NortojiChonayevna Namangan shahridagi ixtisoslashtirilgan san’at maktabi direktori, Namangan viloyati

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Adilov YusufjonBakiyevich O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, ganchkor usta
Alimov Shavkat Arifdjanovich Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti rektorining ilmiy konsultanti, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining akademigi
Anarbayev Abdulxamidjon O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Arxeologik tadqiqotlar institutining Toshkent bo‘limi boshlig‘i
Babadjanova Guldjaxan Sattarovna Toshkent tibbiyot akademiyasi akusherlik
va ginekologiya kafedrasi mudiri
Badalbayev Salimdjan Sabirdjanovich O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, xattot
Baytayev G‘iyos Axmadkulovich O‘zbekiston davlat filarmoniyasining “Navro‘z” ashula va raqs ansambli oliy toifali xonandasi
Begmatov Saibjon Maxmudovich O‘zbek milliy maqom san’ati markazi bosh direktori, maqomshunos
Buriyev Amanulla O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Abu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik instituti bo‘lim boshlig‘i
Dustmuradov Beknazar O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti milliy qo‘shiqchilik kafedrasi mudiri, dotsent
Jalilova Klara Alimadatovna Mehnat faxriysi, Toshkent shahri
Zakirov Baxtiyor Sabirjanovich O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Umumiy va noorganik kimyo instituti direktori
Ibragimbekova Gulchexra O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori
Ibragimov Abdinabi Begimqulovich O‘zbek milliy maqom san’ati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli xonandasi
Iosis Igor
Zinovevich
O‘zbekiston davlat filarmoniyasi ovoz rejissyori
Yo‘lchiyeva Munojatxon Abduvaliyevna O‘zbekiston davlat konservatoriyasi an’anaviy ijrochilik kafedrasi professori
Kalanov Asliddin
Djurayevich
Kamoliddin Behzod nomidagi milliy rassomlik va dizayn instituti miniatyura va kitob grafikasi kafedrasi dotsenti
Madraximova Gulmira Ulmasjanovna O‘zbekiston davlat filarmoniyasi “Navbahor” ashula va raqs ansambli badiiy rahbari
Matyakubova Gavxar O‘zbekiston davlat filarmoniyasi Xorazm viloyati bo‘linmasi sahnalashtiruvchi baletmeysteri
Nazarxanova Sevara Anvarjanovna “O‘zbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi
Nishanov Xatam Jizzax viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori
Poyanov Abdinazar Qiziriq tumanidagi “Qo‘ng‘irot” folklor-etnografik xalq dastasi badiiy rahbari, baxshi, Surxondaryo viloyati
Pulatova Naima Qudratovna Muqimiy nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri oliy toifali solist-vokalisti
Suyunova Zamira Rajabovna O‘zbekiston davlat konservatoriyasi an’anaviy xonandalik kafedrasi dotsenti
Tojibayev Komil Sharobitdinovich O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Botanika instituti direktori
To‘ychiyev IslomaliRayimovich Baliqchi tumani tibbiyot birlashmasining
17-qishloq oilaviy poliklinikasi mudiri, Andijon viloyati
To‘ychiyev Yalkin Erkinboyevich “O‘zbekfilm” davlat unitar korxonasi rejissyori
Umirzakov Baltoxodja Yermatovich Toshkent davlat texnika universiteti umumiy fizika kafedrasi professori
Fayzullayev Xikmatulla Rashidovich Respublika ixtisoslashtirilgan san’at maktab-internatining rassomlik bo‘limi o‘qituvchisi
Xakimov Sadulla O‘zbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi raisi
Xidirov Irsali O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Yadro fizikasi instituti bosh ilmiy xodimi
Shamsutdinov Rustambek Temirovich Andijon davlat universiteti O‘zbekiston tarixi kafedrasi professori, Andijon viloyati
Yusupov IbroximjonYunusovich Namangan viloyati tarixi va madaniyati davlat muzeyi direktori
Yusupov Shukurulla O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

I darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan

Ismailova Toxira Abdusamadovna Yangiyo‘l tumanidagi “Kichkintoy” bolalar uyi bosh shifokori, Toshkent viloyati

II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan

Axmedova Maryam Xalilayevna Amudaryo tumani hokimining o‘rinbosari – xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Bozorov NaimNazarovich Peshku tumani tibbiyot birlashmasining “Boqimirishkor” qishloq vrachlik punkti mudiri, Buxoro viloyati
Ibragimova Zuxra Ametovna Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisining o‘rinbosari – Qoraqalpog‘iston Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi
Mirsoliyeva Mukaddas Kamolovna Bo‘ka tumani ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi mudiri, Toshkent viloyati
Nishanbekova Shaxida Mashrabbekovna Dang‘ara tumanidagi “Abu Bakr ar-Roziy med servis” xususiy klinikasi bosh shifokori, Farg‘ona viloyati
Turayev Baxtiyor Qashqadaryo viloyati ko‘z kasalliklari shifoxonasi mikroxirurgiya bo‘limi shifokori
Usmanov Agzamjon Nayabjanovich Olmazor tumanidagi “New Life Medical” xususiy klinikasi yadro tibbiyot markazi rahbari, Toshkent shahri
Chuprova Valentina Aleksandrovna Respublika qon quyish markazi direktorining davolash ishlari bo‘yicha o‘rinbosari

“Do‘stlik” ordeni bilan

Abdullabekov Kaxarbay Nasirbekovich O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Seysmologiya instituti laboratoriya mudiri
Abdullayeva Guldjan Djumashovna Ibroyim Yusupov nomidagi qoraqalpoq tili va adabiyoti fanini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab-internati o‘zbek tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Abdullayeva Kamola Jaxangirovna V.Uspenskiy nomidagi respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyining torli cholg‘ular bo‘limi violonchel sinfi o‘qituvchisi
Abdullayeva Muxabbat Xodjialimovna O‘zbekiston davlat drama teatri oliy toifali aktyori
Ablaqulov O‘ktam O‘lmasovich “Polaris Technologies” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktorining ishlab chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari, Toshkent shahri
Akbarova Gulnora Ilyasovna O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligining badiiy ekspertiza boshqarmasi bosh san’atshunos-eksperti
Allayev Kaxraman Raximovich Toshkent davlat texnika universiteti elektr stansiyalari, tarmoqlari va tizimlari kafedrasi professori
Alniyazov Aytmurat Ismailovich O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston bo‘limining Qoraqalpoq gumanitar fanlari ilmiy-tadqiqot instituti direktori
Bayjanov Allabergan Kadirovich Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi bosh shifokori
Begimov MuratPolatovich Qoraqalpoq davlat qo‘g‘irchoq teatri bosh rejissyori
Bekmuradov Mansur Bobomuradovich O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasi boshqaruv sotsiologiyasi va psixologiyasi kafedrasi mudiri
Bolobolov Vladimir Vladimirovich Farg‘ona viloyati 3-sil kasalliklariga qarshi kurashish dispanseri davolash bo‘limi mudiri
Buzina OlgaNikolayevna Samarqand viloyati nogironligi bo‘lgan shaxslarni reabilitatsiya qilish va protezlash markazi direktori o‘rinbosari
Burmich Olga Aleksandrovna Farg‘ona viloyati rus drama teatri oliy toifali aktyori
Vasileva Irina Anatolevna Sport yakkakurashlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi qilichbozlik bo‘limi murabbiyi
Vaxabova Firuza Narimanovna Yakkasaroy tumanidagi “Lider bolalar maktabi” nodavlat ta’lim muassasasi direktori, Toshkent shahri
Golender Boris Anatolevich Toshkent shahridagi Sergey Yesenin muzeyi ilmiy xodimi
Yeshanova Tamara Koshanovna Qoraqalpog‘iston Respublikasi nogironligi bo‘lgan shaxslarni reabilitatsiya qilish va protezlash markazi hamshirasi
Jamoldinov Akmaljon Zaylobiddinovich Toshkent shahar “Turkiston” saroyi bosh rassomi
Kabinov Istam Ashurovich Kogon shahridagi bolalar va o‘smirlar sport maktabi boks sport turi treneri, Buxoro viloyati
Kadirova BarnoAzimovna “O‘zbekfilm” davlat unitar korxonasi aktyori
Kaxarov Erkin
Olimovich
Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi bo‘g‘inidagi xoreografiya kolleji o‘qituvchisi
Kurbanova Dilaram Sultanovna Mirzaobod tumani tibbiyot birlashmasining “Oqoltin” qishloq vrachlik punkti mudiri, Sirdaryo viloyati
Madiyev Jumanazar Haydarovich Qiziriq tumani tibbiyot birlashmasining “Xo‘jaipok” qishloq vrachlik punkti umumiy amaliyot shifokori, Surxondaryo viloyati
Molokova Lyudmila Ivanovna Toshkent shahridagi “Vega Med Xaus” xususiy klinikasi gastroenterolog shifokori
Muxamedova Uguloy Nizomovna Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabining xoreografiya kafedrasi o‘qituvchisi
Nagashibayeva Kamash Nagashibayevna Tomdi tumani tibbiyot birlashmasi boshlig‘ining davolash ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Navoiy viloyati
Narizova Iba Kushjanovna Konimex tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Navoiy viloyati
Normatov Ilxom Nurmatovich Jizzax viloyati musiqali drama teatri bosh rejissyori
Oteniyazov Jumaniyaz Paluanovich O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Pirnazarova Aygul Nukus shahridagi I.Savitskiy nomidagi davlat san’at muzeyi katta ilmiy xodimi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Raximdjanova Ilmira Riskaliyevna “O‘zbekfilm” davlat unitar korxonasi aktyori
Raximov KaxxorAbdiyevich Dehqonobod tumanidagi 30-umumiy o‘rta ta’lim maktabi o‘qituvchisi, baxshi, Qashqadaryo viloyati
Rejametova Fotima Tuganbayevna O‘zbekiston davlat yoshlar teatri aktyori
Sabirov Ag‘abay Karimovich O‘zbekiston davlat filarmoniyasining “Lazgi” ashula va raqs ansambli badiiy rahbari
Sabirova Umida Pulatovna Urganch shahridagi “Nihol” nodavlat ta’lim muassasasi direktori, Xorazm viloyati
Tuxtayev Murod Bakidjanovich Toshkent shahar xo‘jalik hisobidagi eshitish va nutqni tiklash hamda ovoz reabilitatsiyasi markazi shifokor otolaringologi
Fozilov Jo‘raVahobovich O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi, Buxoro viloyati
Xalmurzayev Tashmurza sharqshunos olim, Toshkent shahri
Xalmurzayeva Atirgul Isakovna O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Botanika instituti huzuridagi Toshkent botanika bog‘i mutaxassisi
Xojabergenov Daribay Aytbayevich Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat akademik musiqali teatri vokal artisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Xudoyarov Solijon Azimovich Farg‘ona viloyati sport yakkakurashiga ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabi taekvondo bo‘limi o‘qituvchisi
Hikmatova Xolida Nusratovna Buxoro shahridagi 9-oilaviy poliklinika
umumiy amaliyot shifokori, Buxoro viloyati
Shamsutdinov Rustam Dinamovich ommaviy bayram tadbirlari rejissyori,
Toshkent shahri
Sharapova Gulbaxor Isomovna “G‘ijduvon diagnostika maskani” xususiy klinikasi direktori, Buxoro viloyati
Shubin Vyacheslav Yegorovich suv sporti turlari bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabining baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘limi treneri, Toshkent shahri
Eshonkulov Joppor Saliyevich O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Alisher Navoiy nomidagi davlat Adabiyot muzeyi direktori
Yuldashev Alisher Xaitovich Xorazm viloyati musiqali drama teatri sahnalashtiruvchi rejissyori
Yusupova Ogulnabat Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri orkestri artisti

Mamlakatimizda ijtimoiy va ma’naviy-ma’rifiy sohalarda amalga oshirilayotgan islohotlardagi faol ishtiroki, samarali mehnati, yosh avlodni Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash ishiga qo‘shgan hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Shuhrat” medali bilan

Abdullayeva Dilnoz Kengeshbayevna Qo‘ng‘irot tumanidagi “Wunderkind in Kungrad” nodavlat maktabgacha ta’lim muassasasi direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Alimaxsumov Kamoliddin Moxirovich O‘zbek milliy maqom san’ati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli birinchi toifali xonandasi
Babayeva Oyniso Ambiyayevna Qashqadaryo viloyati musiqali drama teatri birinchi toifali vokal artisti
Bazarbayev Polat Joldasbayevich Nukus shahridagi 2-bolalar va o‘smirlar sport maktabining karate sport turi bo‘yicha o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Baymatov Sirojiddin Giyasovich O‘zbekiston Badiiy akademiyasi a’zosi, ganch o‘ymakori
Bokiyev Jamolxon Turgunpulatovich O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasining Namangan viloyati bo‘limi rahbari
Djabbarova Guliston Muzaparovna Samarqand viloyati musiqali drama teatri oliy toifali vokal artisti
Djurayev Baxtiyar Mamadaminovich Surxondaryo viloyati silga qarshi kurashish dispanseri bosh shifokori
Yesemuratov Baxtiyar Sagidullayevich O‘zbekiston davlat filarmoniyasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘linmasi direktori, jirov
Zakirov Shuxrat Rixsivayevich O‘zbekiston kompozitorlari va bastakorlari uyushmasi a’zosi, bastakor
Zaripov Bunyodbek Davronbek o‘g‘li Toshkent Turin politexnika universitetining dasturiy ta’minot yo‘nalishi talabasi
Ibragimov Umid Sayfullayevich Jizzax viloyati ko‘zi ojizlar kutubxonasi direktori
Ismailova Saida Xusanovna O‘zbekiston davlat filarmoniyasining Milliy simfonik orkestri oliy toifali artisti
Kenjayev Bobir Qandiyorovich O‘zbek milliy maqom san’ati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli oliy toifali xonandasi
Qurbonov Abdukarim Qayumovich Surxondaryo viloyati ko‘zi ojizlar kutubxonasining Sherobod tumani filiali mudiri
Lutfullayeva Muborak Baxrullayevna O‘zbekiston davlat filarmoniyasi “Yosh iste’dodlar” kamer orkestri badiiy rahbari
Maksudov Farxod Alijonovich O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Arxeologik tadqiqotlar instituti direktori
Mengliyev Abdijalol Toshtemirovich Termiz shahridagi “O‘tan polvon” xususiy diagnostika va davolash markazi rahbari, Surxondaryo viloyati
Murodov Sharofiddin Tojiddinovich O‘zbekiston davlat filarmoniyasi O‘zbek milliy mumtoz ashula ansambli xonandasi
Muxamedova Aziza Nurmaxmatovna Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri opera solisti
Mamatova Shirin Mamadjanovna “O‘zbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi
Muxitdinova Nasiba Axmadqulovna Jizzax viloyati tarixi va madaniyati davlat muzeyining Hamid Olimjon va Zulfiya filiali katta ilmiy xodimi
Norkuziyev Murod Madaminovich R.Glier nomidagi respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi an’anaviy ijrochilik bo‘limi o‘qituvchisi
Orinbayeva Ulbosin Adilbayevna O‘zbekiston davlat filarmoniyasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘linmasi “Muxalles” dutorchilar ansambli baxshi-sozandasi
Raxmanova Xojibibi Raimberganovna Xonqa tumani tibbiyot birlashmasining
“Al-Xorazmiy” qishloq vrachlik punkti mudiri, Xorazm viloyati
Raxmonov Sherali Mamajonovich Farg‘ona viloyati madaniyat boshqarmasi qoshidagi maqom ansambli xonandasi
Rizayeva Gulnora Shonazarovna Kattaqo‘rg‘on shahar drama teatri aktyori, Samarqand viloyati
Rustamov Batir
Nazarovich
O‘zbekiston davlat filarmoniyasi Buxoro viloyati bo‘limi sahnalashtiruvchi baletmeysteri
Ro‘zmatov Olimjon Alijonovich Shahrisabz shahridagi “Oila va nikoh diagnostika markazi” xususiy klinikasi bosh shifokori, Qashqadaryo viloyati
Saidov Akmal Baxtiyorovich “O‘zbekfilm” davlat unitar korxonasi oliy toifali postanovkachi rassomi
Saidov BunyodYusupovich “O‘zbekkonsert” davlat muassasasi Xorazm viloyati bo‘limi xonandasi
Salimov Saibdjan Norovich O‘zbekiston Badiiy akademiyasi a’zosi, ganchkor-naqqosh
Samarov Xonkul Qahhorovich Samarqand davlat muzey-qo‘riqxonasi tasarrufidagi Mirzo Ulug‘bek muzey-majmuasi mudiri
Sultonov Dilmurod O‘ktamboyevich “O‘zbekkonsert” davlat muassasasi Xorazm viloyati bo‘limi xonandasi
Tobias Sergey Vladimirovich Yunusobod tumanidagi “Lor plyus servis”
xususiy klinikasi otolaringolog shifokori, Toshkent shahri
Tojibayeva Mukaddas Xoldarovna Pop tumanidagi “Muruvvat” nogironlar internat uyi hamshirasi, Namangan viloyati
Turayev Akmal Botirovich Muqimiy nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri bosh dirijyori
Turdiyeva Roxat Yuldashevna Mirobod tumanidagi 2-oilaviy poliklinika umumiy amaliyot shifokori, Toshkent shahri
To‘xtamurodov Behzod
Toir o‘g‘li
Toshkent davlat texnika universiteti mexanika fakulteti texnologik mashina va jihozlar kafedrasi magistranti
Ubaydullayev Furkat Xamidullayevich R.Glier nomidagi respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi kamonli-torli cholg‘ular bo‘limi o‘qituvchisi
Fozilov Xurshid G‘ayratovich Respublika ixtisoslashgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Qarshi filiali direktori, Qashqadaryo viloyati
Furman Mixail Evaldovich Olmaliq shahridagi 8-bolalar musiqa va san’at maktabi direktori, Toshkent viloyati
Shodmankulov Uktam Mamatkulovich Respublika “Hunarmand” uyushmasi a’zosi, hunarmand, Sirdaryo viloyati
Shodmanov Umid Xamidullayevich Muqimiy nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri aktyori
Shamurotova Mohichehra Abdinabiyevna O‘zbekiston davlat konservatoriyasi an’anaviy xonandalik kafedrasi o‘qituvchisi
Erkinov Muzaffarxon Erkin o‘g‘li “Hujjatli filmlar kinostudiyasi” davlat unitar korxonasi kinorejissyori, Toshkent shahri
Eshboyev Maxammad Temiraliyevich Termiz shahridagi 22-bolalar musiqa, san’at va baxshichilik maktabi o‘qituvchisi, baxshi, Surxondaryo viloyati
Yunusova Nigoraxon Yusupjonovna Andijon shahridagi Muhammad Yusuf nomidagi ona tili va adabiyotini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab-internati tarix fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Yusupov Abdulaziz Yaqubjonovich Andijon tumani madaniyat markazining badiiy rahbari, Andijon viloyati

 

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti                                                                                                                  Sh.MIRZIYOYEV

 

Toshkent shahri,

2019 yil 28 avgust

Manba: O‘zA