“ЭНГ УЛУҒ, ЭНГ АЗИЗ” кўрик-танловининг Самарқанд вилоят босқичи ғолиблари рўйхати

2019-08-19T12:56:27+00:0019 Avgust, 2019|Самарқанд вил.|

“Жонажон Ўзбекистоним, мангу бўл омон!” эзгу ғоя асосида ўтказилаётган  “Энг улуғ, энг азиз” кўрик-танловининг Самарқанд вилояти босқичида 6 та номинация бўйича ғолибликни қўлга киритган жами 18 нафар ижодкорлар муносиб тақдирланди. Ғолиблар рўйхати билан қуйида танишинг:

“Босма оммавий ахборот воситалари ходимларининг

мақолалари”номинацияси бўйича

1-ўрин – Адҳам Ҳайитов, “Зарафшон” газетаси мухбири;

2-ўрин – Гулпошша Эшқобилова, “Паст Дарғом” газетаси мухбири.

3-ўрин –  Олим Қўчқоров,  “Иштихон овози” газетаси мухбири;

“Телевидение ва радио ижодкорларининг материаллари”

номинацияси бўйича

1-ўрин – Иззатулло Тиллаев, Самарқанд вилоят телерадиокомпаниясининг биринчи тоифали мухбири;

2-ўрин – Ҳулкар Нурматова, Самарқанд вилоят телерадиокомпаниясининг радио гуруҳи катта муҳаррири;

3-ўрин – Азиз Собиров, Самарқанд вилоят телерадиокомпаниясининг телевидение гуруҳи маъмури.

 

“Ёзувчи ва шоирларнинг бадиий асарлари”

номинацияси бўйича

1-ўрин – Абдураҳим Солиев, Ўзбекистон Ёзувчилари уюшмаси аъзоси (“Менинг боғим” шеърий китоби учун);

2-ўрин – Гулжаҳон Мардон қизи (“Сабрнинг сиймоси” публицистик китоби учун);

3-ўрин – Нормурод Каримзода (“Субҳ ба ҳайр” шеърлар, достон ва рубоийлар тўплами учун).

“Интернет нашрлари, ижтимоий тармоқларда эълон қилинган

долзарб материаллар” номинацияси бўйича

1-ўрин – Хушбахт Истадов, Фейсбук ижтимоий тармоғидаги “Самарканд & Самарканд” гуруҳи админстратори.

2-ўрин – Евгений Романенко, Фейсбук ижтимоий тармоғидаги “Я – самаркандец” гуруҳи админстратори;

3-ўрин – Хайрулло Мамасолиев, блогер, бир қатор ижтимоий лойиҳалар муаллифи.

“Тасвирий санъат йўналиши асарлари”

номинацияси бўйича

1-ўрин – Нуритдин Калонов, график-рассом;

2-ўрин – Дилором Раҳимова, рангтасвирчи рассом;

3-ўрин – Дилшода Иноятилло, миниатюрачи-рассом.

“Фото асарлар ва дизайн ишлари”

 номинацияси бўйича

1-ўрин – Собир Худойбердиев, “Тасвирий ойина” ижодий уюшмаси Ургут туман бўлими раиси;

2-ўрин – Фаррух Нурманов, якка тартибдаги тадбиркор;

 3-ўрин – Қодир Сафаров, якка тартибдаги тадбиркор.